تبلیغات
My Perspolis - بیوگرافی مرحوم سیروس قایقران

بیوگرافی مرحوم سیروس قایقران

دوشنبه 19 بهمن 1388 10:28 ق.ظ

نویسنده : ghazal rastad
ارسال شده در: بیوگرافی مرحوم سیروس قایقران ،

بیوگرافی سیروس قایقران

 

سال شمار زندگی :  سیروس قایقران - فرزند زکریا (پرویز) - متولد 1/11/1340 در بندر انزلی و محله کلویر - فوت در 18/1/1377 بر اثر تصادف در جاده رشت به تهران ( امامزاده هاشم )

محل تحصیلات : بندر انزلی - شغل پدر : کارمند تربیت بدنی - شغل مادر : خانه دار - دارای 4 برادر به اسامی آقایان عبدا... ، ناصر ، نادر و حسین و دارای 2 خواهر - فرزند وی راستین قایقران متولد 6/1/1369 ، در حادثه رانندگی ذکر شده  فوت نمود. همسر وی خانم افسانه اسدان می باشند.

 

عضو باشگاههای : ملوان و استقلال انزلی ، الاتحاد قطر و کشاورز تهران

مربیان وی در گیلان : بهمن صالح نیا ، احمد صومی ، غفور جهانی ، مجید جهانپور ، نصرت ایراندوست

مربیان وی در تیم ملی : مرحوم پرویز دهداری ، مهدی مناجاتی ، علی پروین ، ناصر ابراهیمی ، بهمن صالح نیا ، رضا وطنخواه

سابقه مربیگری : کشاورز تهران ( با این تیم به مقام سوم لیگ کشور رسید) - مسعود هرمزگان

زندگینامه : زنده یاد سیروس قایقران در اول بهمن ماه 1340 در محله کلویربندر انزلی پا به عرصه هستی نهاد. آقا سیروس ازهمان ابتدای کودکی به فوتبال در زمینهای خاکی کلویر روی آوردو با استعداد درخشانش به عضویت تیم فوتبال منتخب آموزشگاهها در آمد. وی در سن 16 سالگی در سال 1356 موفق شدبه عنوان یکی از مهرهای اصلی در تیمهای نوجوانان و جوانان ملوان استعدادهای خود را به نمایش بگذارد و با مهارتهای منحصر به فردش ملوان را به رتبه قهرمانی باشگاههای گیلان رساند. وی در سالهای 57 تا 63 افتخارات زیادی را برای ملوان و گیلان به ارمغان آورد مانند دو گلی که وارد دروازه پرسپولیس کرد و یا گل زیبایی که وارد دروازه تیم منتخب مازندران نمود.

آقا سیروس در سال 72 به عنوان بازیکن و سپس مربی به تیم کشاورز تهران پیوست و نتایج قابل توجهی بدست آورد. وی سپس به تیم دسته دومی مسعود هرمزگان پیوست و مدتی در آنجا مشغول به مربیگری شد .

 

 

امروز متأسفانه کمیته انضباطی آقا علیرضا رو 3جلسه از بازی محروم و یک میلیون تومان جریمه کرد که به نظر من اینکار اصلا درست نبود چون تماشاگران حق حل دادن پدرش رو نداشتن و علیرضا بهترین کار رو کرد ولی متأسفانه کمیته انظباطی این چیزا سرش نمیشه و علیرضا با 3جلسه محرومیت چیزی رو از دست نمیده چون در مقابل استقلال بازی فوق العاده ای رو از خودش نشون داد.

فقط امیدوارم دیروز توی اون زد و خوردی که داشت مسئله خاصی براش پیش نیومده باشه چون همونطور که توی فیلم ها معلوم بود مثل اینکه صورتش زخم هایی برداشته بود من که خیلی ناراحت شدم وبازهم میگم علیرضا چیزی ازش کم نمیشه و با 3جلسه محرومیت عزیزتر هم میشه
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 19 بهمن 1388 10:32 ق.ظ