تبلیغات
My Perspolis - عابدزاده:حسودان چشم دیدن کریم را نداشتن

عابدزاده:حسودان چشم دیدن کریم را نداشتن

یکشنبه 7 آذر 1389 03:30 ب.ظ

نویسنده : ghazal rastad
ارسال شده در: عابدزاده:حسودان چشم دیدن کریم را نداشتن ،

احمدرضا عابدزاده نقش بسیار مهمی را در موفقیت و صعود تیم ملی به جام جهانی 98 فرانسه ایفا كرد. كاپیتان تیم ملی در ملبورن هم گل كاشت. در آستانه سالگرد بازی تاریخی و دوست داشتنی ایران و استرالیا با احمدرضا عابدزاده به گفت و گو پرداختیم كه درا دامه می خوانید...

 

* فردا چهاردهمین سالگرد بازی ایران و استرالیاست.

چقدر زود گذشت، انگار همین دیروز بود.

 

* گذر زمان است دیگر ...

متأسفانه خیلی زود می گذرد، اما برایم خیلی جالب است كه مردم ایران علیرغم گذشت 14 سال با حرارت خاصی در مورد بازی باا سترالیا صحبت می كنند. الان كه با شما صحبت می كنم، در فرودگاه مهرآباد منتظر پرواز تهران تبریز نشسته ام تا با استیل آذین عازم تبریز شویم و اتفاقاً در طول نیم ساعت گذشته با هر كسی سلام و علیك كرده ام، در مورد بازی ایران و استرالیا و خاطراتش صحبت می كند. به نظر من آن مسابقه برای مردم فراموش نشدنی و بسیار خاطره انگیز است.

* خاطره خاصی از آن مسابقه در ذهنت هست كه تا به حال نگفته باشی؟

بعید می دانم، چون در 14 سال گذشته بابت 90 دقیقه بازی 90 ساعت شاید هم 900 ساعت صحبت كرده ایم و هر چه بوده، گفته ایم. با این حال وقتی یاد 8 آذر 76 می افتم حال و هوای خاصی پیدا می كنم. ما عقب افتادیم و استرالیا مدام حمله می كرد. یك نفرشان پرید توی زمین و تور دروازه مرا پاره كرد و می خواست بگوید تیمتان را تكه پاره كرده ایم.

* در آن لحظه عصبانی نشدی كه بروی و با آن تماشاگر برخورد كنی؟

حواسم به بازی بود و نمی خواستم دعوا كنم تا بهانه دست استرالیایی ها بیاید. از كجا معلوم اگر درگیری به وجود م یآمد، داور كارت قرمز نشانمان نمی داد؟ من قبلاً اگر بازیكن برای تمارض خودش را زمین می انداخت، او را بیرون می كشیدم ولی با آن تماشاگر استرالیایی كاری نمی شد انجام داد.

* و سپس شروع كردی به خندیدن و معلق زدن.

چند دقیق های بازی خوابید و بدنم داشت سرد می شد. چند تا معلق زدم و دیدم بچه ها با حالت خاصی نگاهم می كنند و من هم زدم زیر خنده و آنها هم خنده شان گرفت. در آن شرایط لازم بود به عنوان كاپیتان تیم به بچه ها روحیه بدهم. اتفاقا از آن صحنه به بعد بود كه تیممان جان و انگیزه جدیدی گرفت و 2 گل زدیم. كریم باقری و خداداد با فرصت طلبی آن 2 گل را برایمان زدند.

* اسم كریم باقری آمد كه دوست صمیمی شما هم هست. می دانی از چند روز قبل سر تمرین نمی رود؟

كریم باقری نه تنها از لحاظ فنی یكی از بهترین های تاریخ ایران است، بلكه از نظر اخلاقی و مرام و معرفت هم جزو معدود چهره های موجه ورزش است و این را همه قدیمی ها و جدیدها قبول دارند، اما ببینید آقایان چه كار كرده اند كه دل كریم را به رنج آورده اند، به طوری كه حتی سر تمرین هم نمی رود.

* علت چیست؟

متأسفانه برخی آدم های حسود چشم دیدن بزرگی و محبوبیت كریم را نداشتند و با رفتارشان او را به ستوه آوردند. كریم هم آدم با معرفتی است و بدون اینكه حرفی بزند، به خلوت خودش رفته و دید هاید كه حتی كوچكترین گلایه ای به زبان نیاورده است.

* خب از استیل آذین چه خبر؟

شرایط تیم بهتر از قبل شده است. اگر 2 پیروزی متوالی به دست بیاوریم، تیم روی غلتك می افتد.

* صحبت خاصی مانده؟

تشكرا ز مردم ایران كه با محبت هستند و هنوز پس از سال ها به من و امثال من ابراز لطف می كنند و این بزرگواران یقین داشته باشند كه قلب ما هنوز برای ایران و مردم می تپد. دوره بازیکنی كه تمام شد، اما دعا می كنم خداوند همچنان به ما توفیق خدمت به مردم و شاد كردن دل آنها را عطا كند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -